Anasayfa Branşlar İngilizce

Branşlar

İngilizce

İngilizce

Çocuklar için 0-6 yaş arası dönem yabancı dil öğrenme açısından hayati öneme sahiptir. Doğumdan itibaren 6 yaşına kadar çocuğun beynindeki nörofizyolojik mekanizma çok faaldir ve bu mekanizmanın yardımıyla dil otomatik olarak beyne kaydedilmektedir. Çocuk duyduklarını adeta bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir. Bu dönemden sonra bu mekanizma özelliğini kaybetmekte ve kayıt özelliği azalmaktadır. Konuşma becerisi edinme sürecinde alıcı dil becerileri ve ifade edici dil olmak üzere iki önemli unsur vardır. Alıcı dil, dışarıdan gelen seslerin, tepkilerin, anlaşılmasını ifade eder. İfade edici dil ise, çocuğun kendini ifade etmek için verdiği tepkilerden oluşan öğeler bütünüdür. İşte bu seple Tuzla Kids Anaokulu olarak çocuklarımızın yabancı dili ilk önce alıcı dil olarak almaları ve hazır oluş süreçlerine göre de konuşma becerilerine çevirmeleri beklenir.

Yabancı Dil Eğitimine Erken Yaşta Başlamanın Faydaları Nelerdir?
• Çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil öğrenme yeteneklerini İngilizce öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa zamanda fark ederler.
• Okul öncesi çocuklar daha çok oyun benzeri faaliyetler yardımı ile öğrenirler. Bir yetişkinin eşliğinde yapılan etkinliklerde yer alarak dili öğrenmeye istekli hale gelirler. Önce faaliyeti anlar, daha sonra da yetişkinin konuştuğu dilden anlam çıkarırlar
• Çocukların İngilizceyi günlük hayatlarıyla özdeşleştirmek için daha çok imkânları vardır. Okul programları buna uygun oluşturulduğunda, zihinleri bir yetişkin kadar çok bilgiyle dolmadığından öğrendiklerini daha kolay akıllarında tutabilirler. Dil öğrenirken bir yetişkin gibi strese girmezler.