Anasayfa Okulumuz

Okulumuz

Okulumuz

Konforlu ve Ferah Sınıflar

Anaokulumuzda her yaş grubu için özelleşmiş 6 derslik mevcuttur. Bu derslikler 36 m² ile 25 m² kare olup, öğrenme merkezli sınıflardır. Ayrıca 63 m² çok amaçlı salon mevcuttur. Bu salon da jimnastik dersleri, doğum günü partileri ve diğer konsept partiler yapılmaktadır. Binamız sahanlık ve merdivenleri güneş ışığı alabilen ışık kırıcılı, izolasyonlu, temperli camlarla doğal bir aydınlatmaya sahiptir.

Sağlıklı Beslenme ve Mutfak Hijyeni

Yemeklerimiz okulda hazırlanıp, alanından mezun aşçımız tarafından özenle hazırlanmaktadır. Yemek hazırlık, pişirme ve servis bölümü ile bulaşık yıkama ve atık bölümleri için ise ayrı mekânlar oluşturulmuştur. Mutfakta hijyenik şartlar ön planda tutularak tüm malzemeler paslanmaz çelik ve porselen olarak seçilmiştir.

Çocuklarımıza sunduğumuz menüde, et ve et ürünleri günlük, diğer beslenme ihtiyaçlarımız ise haftalık taze temin edilmektedir. Okulumuzda Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın onayı olan gıdalar kullanılmaktadır. Yemek menümüzü diyetisyenimiz hazırlamaktadır. Yoğurt, reçel gibi tüketimler aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Menümüzde mevcut olan tüm yemeklerimiz de sadece tereyağı ve zeytinyağı, ev yapımı salça kullanılmaktadır. Mutfağımızda donmuş, katkı maddeli ve raf ömrü olan hiçbir ürün kullanılmamakta, yiyeceklerimiz endüstriyel tipi mutfağımızda günlük olarak aşçımız tarafından pişirilmektedir.

Bahçemiz

Çocukların rahatça oynayacağı 400 m²'lik bahçemizde tavşan, tavuk, ördek gibi hayvanlarımız ile çocuklarımız için doğa ve modern yaşam arasında köprüler oluşturmaktadır. Mini tarım alanımızdan çocuklarımız mevsime göre sebze/meyve ekim dikimi yaparak, yaşayarak öğrenmeyi deneyimlemektedirler.

Güvenlik

Okulumuzun güvenliği,  binanın iç ve dış kısımlarında bulunan güvenlik kameraları ile sağlanmaktadır. Yangın algılama sistemi bulunan binada tüm iç kapılar, Yangın Yönetmeliği’ne uygun olarak koridor yönüne açılacak şekilde ve öğrencilere tehlike yaratmayacak şekilde niş içine alınmıştır. Güvenliğe en üst düzeyde önem verilir ve tüm süreçler yazılı olarak kayıt altında tutulur. Gelen ziyaretçiler kapıda karşılanır ve kimlik bilgileri not edilir. Randevusuz gelen ziyaretçiler Okul Müdürlüğü onayı ile içeri alınır. Velilerimizin kayıt formunda belirttiği isimlere, kimlik kontrolü ile çocuk teslim edilir. Okulumuz ve oyun bahçemiz çocukların sağlıklı hareket ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Çocuklar hareket halindeyken oluşabilecek riskli durumların (düşme, çarpma gibi) oluşmaması için gereken önlemler alınmıştır.

Sağlık ve Hijyen

Okul temizliğimiz düzen içerisinde sağlanmaktadır. Sınıflarımız sık sık havalandırılıp temizlenir. Okul zemin ve donanımımızda sağlık kriterlerine uygun malzemeler kullanılmıştır. Öğrencilerin, olası acil rahatsızlıklarında, ilk tedavisi okulumuzda yapılır ve ihtiyaç halinde ailenin önerdiği bir sağlık kuruluşuna ya da anlaşmalı olduğumuz hastanemizde tedavisi için gerekli hizmet alınır. Çocukların düzenli olarak boy ve kiloları, fiziksel gelişim süreçleri takip edilmektedir.

Servis

Okulumuz, okul servis yönetmeliğine uygun okul taşıtları ile deneyimli, güvenilir şoförler ve hostesler ile hizmet vermektedir. Servis araçlarında emniyet kemeri kullanımı zorunludur.

Çalışma Saatleri

Program Eğitim Saatleri Yemek
Tam Gün 07:15 - 18:45 Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı
Yarım Gün 07:15 - 12:30 Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği

Tatil Uygulaması

• Okulumuz tüm resmi ve dini bayramlarda tatildir.
• Eğitim-Öğretim döneminde İstanbul Valiliği'nin belirlediği tatiller uygulanır.
• Her yıl MEB tarafından belirlenen sömestr tatilinin ilk haftası okulumuz kapalıdır.
• Her yıl MEB tarafından belirlenen yaz tatilinin, önceden duyurulan iki haftasında okulumuz kapalıdır.

Kayıt Bilgileri

Öğrenci kaydı için, öğrenci velisi çocuğuyla birlikte okulumuza başvuru yapmalıdır. Randevu alarak kayıt görüşmesine gelinmesi çocuğumuzla ilgilenebilecek bir öğretmen çalışma takvimi ayarlanması için önemlidir.

Öğrenci Kayıt Evrakları
• Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Anne, Baba ve Çocuk)
• Aile Hekiminden Öğrenci Muayene / İzlem Formu
• Boğaz Kültürü
• Gaita Kültürü
• Aşı Kartı Fotokopisi
• 6 Adet Fotograf
• Bir Adet Okuldan Alacak Anne ve Baba Fotografı